Vážení zákazníci. Vítejte na našem novém e-shopu. Pokud se vám nelze přihlásit prosíme proveďte novou registraci. Děkujeme za pochopení.

Energy Balneol humátová koupel 110 ml

Neohodnoceno
Značka: Energy
Dostupnost Skladem (1 ks)
Možnosti doručení
Kód: EN04
389 Kč
Energy Balneol humátová koupel 110 ml
Neohodnoceno
Značka: Energy
Himalaya Herbals
sortiment
Prodáváme
přírodní produkty
Záruka
nejvyšší kvality
Doprava zdarma
nad 1 500 Kč

Bioinformační aromatická koupel Balneol s vysokým obsahem huminových látek a vybranou směsí éterických olejů harmonizuje především dráhy močového měchýře, ledvin, sleziny, tří zářičů, tlustého a tenkého střeva. Balneol je nepěnivá vysoce koncentrovaná aromatická koupel s obsahem huminových látek, ricinového oleje a výtažků z grepu, túje, vavřínu, jalovce, kafrovníku, litsey a styraxu. Humáty jsou přírodní látky s velmi složitou molekulární strukturou, které vznikly pozvolným rozpadem organické hmoty za přístupu kyslíku. V přírodě se vyskytují v rašelině, v různých termálních bahnech, v černozemi a nejvíce jich obsahuje hnědé uhlí. Mají zcela ojedinělý vliv na regeneraci pokožky a pohybového aparátu. brání rozvoji plísní a podporují dýchání buněk. Vybraná směs éterických olejů napomáhá zklidňovat CNS a usnadňuje dýchání. Uvolňuje křeče svalů a šlach, dodává svěžest a energii. Zlepšuje prokrvení a regeneraci těla. Koupel vám dá požitek, ke kterému se budete rádi vracet.

Kdy Balneol pomáhá:při celkové regeneraci těla,při špatné pohyblivosti mají koupele s humáty blahodárný vliv na regeneraci kloubů, zejména při revmatu, artrózách, při bolestech v kříži a celé páteř,výrazně regeneruje zánětlivou pokožku a příznivě působí i při kožních chorobách jako jsou různé druhy oparů, ekzémů a při lupénce, okysličuje buňky a působí jako antioxidant (zpomaluje proces stárnutí),zabraňuje tvorbě srůstů,pozitivně ovlivňuje vstřebávání krevních podlitin a hematomů,příznivě působí při astmatu - obsahuje éterické oleje z rostlin, které se v teplé vodě odpařují, působí baktericidně a usnadňují dýchání; přes plíce se snadno dostávají do krevního oběhu, rychle zklidní psychiku a navodí uvolnění svalstva, má detoxikační účinek, rozproudí krevní oběh a zmobilizuje imunitní systém. Éterické silice v Balneolu:Vavřínová: posiluje žaludek, působí proti lupům a vypadávání vlasů, při bolestech svalů a revmatismu.Grepová: má antidepresivní, dezinfekční, osvěžující a povzbuzující účinky.Tújová: ničí bakterie a plísně, působí proti zánětům horních cest dýchacích a artritidě.Jalovcová: vyniká svými čisticími schopnostmi, pomáhá při onemocnění močových cest a má antiseptické účinky na dýchací systém, je účinná při svalových a revmatických bolestech a podporuje pocení, uklidňuje psychiku.Kafrová: má antiseptické účinky a pomáhá proti nachlazení, chřipce a revmatismu, působí sedativně a podporuje trávicí systém.Litseová: má antidepresivní účinky a je vhodná jako prevence infekčních onemocnění, čistí vzduch a zbavuje únavy, zlepšuje koncentraci.Styraxová (benzoe): má protizánětlivé, hojivé a uklidňující účinky.Balneoterapie Blahodárné účinky rašelinových koupelí a bahenních obkladů byly využívány k léčebným účelům nejen ve starověkém Řecku a Římě, ale dokonce již ve starém Egyptě, o čemž svědčí nálezy papyrů, z nichž nejstarší byl zhotoven v 19. století před naším letopočtem. Lze ovšem předpokládat, že používání léčivých schopností rašeliny je staré jako lidstvo samo, jelikož léčivé schopnosti rašelinových jezírek vyhledávají i zvířata. V regionu střední Evropy se začalo terapeuticky využívat těchto přírodních látek až v 16. století a prvním lázeňským místem se staly slovenské Piešťany. V českých zemích se první zprávy o využívání léčivých bahen objevují až počátkem 19. století. Nyní se účinky těchto látek využívají nejen v lázeňství, ale i v dermatologii, kosmetice a zdravotnictví. Balení vystačí na 22 koupelí .

Výrobce: Energy Group, a. s., Jeseniova 55, 130 00 Praha 3, ČR